in

Refugee and Illegal Immigrant Megathread / Sığınmacı ve Kaçak Göçmen Megathreadi [23/06/2022]

Türkçe:
Ülkemizde yaşanan mülteci sorununun hepimiz farkındayız. Bunun üzerine her gün onlarca bazen de yüzlerce post ve yorumlar paylaşılıyor. Sorunun büyüklüğünden haberdarız, bu yüzden mülteci sorunu ile ilgili tüm postların bunun gibi 3 ayda bir kere güncellenecek ve seri halinde devam edecek bir megathread yapısı altına taşımaya karar verdik.

Bu megathread dışında paylaşılan mülteci problemi ile ilgili olan postlar three-strike kuralına dayanacaktır. Aynı zamanda, bu postun altına spam olmaması için ve mülteci haberlerini düzenli tutmak adına post ile ilgili önerilerinizi lütfen **sadece Modmail kullanarak** bizlere bildirin. Sayfanın tüm kurallarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

https://reddit.com/r/Turkey/wiki/rules

English:
We are all aware of the refugee problem in our country. On top of that, tens and sometimes hundreds of posts and comments are shared every day. We are aware of the impact of the problem, so we have decided to move all posts related to the refugee issue under a megathread structure like this one that will be updated once every 3 months and will continue in series.

Posts about the refugee problem shared outside of this megathread will be based on the three-strike rule. At the same time, in order to avoid spam under this post and to keep the refugee news organized, please let us know your suggestions about the post **using only Modmail**. You can find all the rules of the sub below:

https://reddit.com/r/Turkey/wiki/rulesView Reddit by woosal1337View Source

What do you think?

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Burçlar…

HDP’nin Tehdidi. Ne düşünüyorsunux?